Edirne KIRKPINAR
ANASAYFA KIRKPINAR HABERLER FOTO GALERİ VİDEO GALERİ DERGİ KÜNYE İLETİŞİM
Edirneli pehlivanlar yine boş dönmedi
Çanakkale Umurbey güreşleri ve Tekirdağ güreşlerinde mücadele eden Edirneli pehlivanlar ilimize madalyalarla döndü.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yağlı Güreşleri ve Çanakkale Umurbey Belediyesi Yağlı Güreşleri’ne Edirneli pehlivanlar da iştirak etti. Başarılı güreşler yapan pehlivanlarımız Edirne’ye madalyalarla döndüler. Çanakkale Umurbey Belediyesi Yağlı Güreşlerinde Trakya Birlik pehlivanı Abdülbaki Kara deste küçük boyda altın madalya kazandı. Aliço Pehlivan Güreş Eğitim Merkezi pehlivanlarından Selem Can Gök minik 2 boyda bronz, Muhammed Kızmaz da teşvik boyda gümüş madalya kazandı. Şâhispor pehlivanı Veysel Çolak deste küçük boyda bronz madalyayı ilimize getirdi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yağlı Güreşlerinde ise Edirne Belediyesi pehlivanı Yiğit Gider deste büyük boyda bronz, Şâhi Spor pehlivanı Engin Kırbiç ise ayak boyda gümüş madalya kazandı.

T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın himayesinde gerçekleştirdikleri “Kimimiz Rumeli’den, Kimimiz Anadolu’dan, Pirimiz Üstadımız Hz. Hamza’nın Yolundan” projesini başarıyla tamamlayıp Edirne’ye döndükten 1 saat sonra Çanakkale’ye giderek sporcularına destek veren Şâhi Spor kulüp başkanı Şamil Doğu Delen, Çanakkale Umurbey Belediyesi Yağlı güreşlerini çanlı yayınlayan Tek Rumeli Tv’ye yaptığı açıklamada projeden ve projenin gördüğü yoğun ilgiden bahsetti.

Edirne Haber

11 Haziran 2016, 15:27
ANASAYFA KIRKPINAR HABERLER FOTO GALERİ VİDEO GALERİ DERGİ KÜNYE İLETİŞİM
EDİRNEKIRKPINAR DERGİSİ © copyright2015
Saraçlar Cd. Zindanaltı Mevkii 2. Vakıf İş Hanı Kat:1 No:101 EDİRNE
Tel: (0284) 212 04 45