Edirne KIRKPINAR
ANASAYFA KIRKPINAR HABERLER FOTO GALERİ VİDEO GALERİ DERGİ KÜNYE İLETİŞİM
Şâhi Makedonya’ya geçti
Şâhi Spor Kulübü tarafından organize edilen “İster Rumeli’den gel, ister Anadolu’dan, Pirimiz üstadımız Hz. Hamza’nın yolundan” isimli proje Makedonya’da devam ediyor.

Şâhi Spor, T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın himayesinde organize ettiği “İster Rumeli’den gel, ister Anadolu’dan, Pirimiz üstadımız Hz. Hamza’nın yolundan” projesinin son ayağının ikinci bölümü olan Makedonya turu başladı.

Projenin ilk ayağında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne giden ve oradaki pehlivanlara yağlı güreş eğitimi, halka da yağlı güreş hakkında tanıtıcı bilgiler veren ekip, ikinci ayakta Bulgaristan’a giderek oradaki soydaşlarımız için aynı eğitim ve tanıtım uygulamalarını gerçekleştirmişti. Son ayağın ilk durağı olan Yunanistan’da da yoğun ilgiyle karşılanan ekip, ikinci durak olan Makedonya’da projeye devam ediyor. Makedonya’da Türk ve Arnavut nüfusun yoğun olduğu bölgelerdeki soydaşlarımızla buluşan Şâhi Spor ekibi, kendilerine gösterilen yoğun ilgiden oldukça memnun. Makedonya’nın arından Bulgaristan’a geçecek olan ekip, projeyi Bulgaristan’da sonlandıracak.

Edirne Haber

11 Haziran 2016, 15:37
ANASAYFA KIRKPINAR HABERLER FOTO GALERİ VİDEO GALERİ DERGİ KÜNYE İLETİŞİM
EDİRNEKIRKPINAR DERGİSİ © copyright2015
Saraçlar Cd. Zindanaltı Mevkii 2. Vakıf İş Hanı Kat:1 No:101 EDİRNE
Tel: (0284) 212 04 45